-
Mountain House Chicken & Dumplings Pro-Pak
Mountain House Chicken and Dumplings Pouch - 6 Pack Bundle Easy to Prepare: Convenience when you need it most: Just add hot water and in a matter of minutes you'll be enjoying a tasty hearty hot meal! 25+ Year Shelf Life: Be prepared for any...- $63.99
$79.94- $63.99
- Unit price
- per
-
Mountain House Chili Mac Pro-Pak
Mountain House Chili Mac With Beef Pro-Pak - 6 pack Bundle Easy to Prepare: Don't Waste Your Valuable Time There is no cooking necessary! Just add water and enjoy. Great Tasting Meals: Get the Taste You're Accustomed To in any emergency or outdoor adventure....- $63.99
$79.94- $63.99
- Unit price
- per
-
Mountain House Beef Stew - Pro-Pak
Mountain House Beef Stew 6 Pack Bundle Easy To Prepare: Don't waste your valuable time There is no cooking necessary! Just add water and enjoy. Great Tasting Food: Get the taste you're accustomed to The freeze-drying process retains the fresh, delicious flavor of these entrees...- $63.91
$79.99- $63.91
- Unit price
- per
-
Mountain House Scrambled Eggs with Bacon Pro-Pak
Mountain House Scrambled Eggs & Bacon 6 Pack Bundle Easy To Prepare: Don't waste your valuable time There is no cooking necessary! Just add water and enjoy. The stand-up pouch doubles as cookware and a dish so there is little clean up. Great Tasting:...- $63.91
$77.99- $63.91
- Unit price
- per
-
Mountain House Beef Stroganoff Pro-Pak
Mountain House Beef Stroganoff Pro-Pak - 6 Pack Bundle Easy to Prepare: Don't waste your valuable timeThere is no cooking necessary! Just add water and enjoy. Protein Packed: Get the nutrition you're accustomed toThis Mountain House meal contains 10 grams of protein and 1...- $63.91
$79.94- $63.91
- Unit price
- per
-
Mountain House Spaghetti - Pro-Pak
Mountain House Spaghetti Pro-Pak - 6 Pack Bundle Easy To Prepare: Don't waste your valuable timeThere is no cooking necessary! Just add water and enjoy. Great Tasting Meals: Get the taste you're accustomed toThe freeze-drying process retains the fresh, delicious flavor of these entrees...- $63.91
$77.94- $63.91
- Unit price
- per
-
Mountain House Chicken & Rice Pro-Pak
Mountain House Rice & Chicken Pro-Pak - 6 Pack Bundle Easy To Prepare: Don't waste your valuable time There is no cooking necessary! Just add water and enjoy. Great Tasting Meals: Get the taste you're accustomed to The freeze-drying process retains the fresh, delicious flavor...- $63.13
$77.94- $63.13
- Unit price
- per
-
Ultimate Lunch & Dinner Food Supply Kit
EasyPrep Lunch & Dinner Entree Pouch Emergency Food Storage made easy - Our EasyPrep™ Lunch & Dinner Entree Supply will provide you with a variety of meals, that taste great and are packed with the nutrients and energy you need to be fueled in any...- $59.99
$74.78- $59.99
- Unit price
- per
-
Mountain House Breakfast Skillet Pouch
Mountain House Breakfast Skillet - 6 Pack Bundle Packed With Nutrients: Follow the food pyramid To ensure good healthThis Breakfast Skillet has 26 grams of protein and 45% of your daily Vitamin C! Great Tasting Food: Get the taste you're accustomed to The freeze-drying process...- $58.99
$71.94- $58.99
- Unit price
- per
-
Mountain House Biscuits and Gravy Pouch
Mountain House Biscuits & Gravy 6 Pack Bundle Food You Want To Eat Anytime: Biscuits and gravy are a smash hit with all those that try them! A hearty meal or side of buttermilk biscuits covered in a thick country gravy. This is a meal...- $54.99
$65.99- $54.99
- Unit price
- per
-
Ultimate Breakfast Food Supply Kit
EasyPrep Breakfast Food Supply Kit Start your day off right - EasyPrep™ breakfast supply provide you with a delicious breakfast meal, and drinks to provide you with the energy you need to start your day off right. 2 Weeks Of Emergency Breakfast - Our EasyPrep™ food...- $49.99
$64.17- $49.99
- Unit price
- per
-
EasyPrep Lasagna
Freeze Dried Lasagna Entrees 5 Pack Bundle Easy To Prepare - Just add hot water and enjoy. Packed with flavor and easy to make, what more could you want during an emergency or your next outdoor adventure? Convenience and Versatility - Our stand-up pouch can...- $37.09
$57.06- $37.09
- Unit price
- per
-
72 Hour Food Kit
Emergency 3 Day Survival Food Supply Great Way To Get Started - This kit is perfect for anyone who wants to be prepared for any emergency but simply does not know where to start. This kit contains enough food for 1 person to have 3...- $34.99
$49.98- $34.99
- Unit price
- per
-
EasyPrep Sweet Sour Stir Fry
Freeze Dried Sweet & Sour Stir Fry Easy To Prepare - Just add hot water and enjoy. Packed with flavor and easy to make, what more could you want during an emergency or your next outdoor adventure? Convenience and Versatile - No need to bring...- $30.57
$47.03- $30.57
- Unit price
- per
-
EasyPrep Mexican Style Chicken Flavored Rice
Freeze Dried Mexican Chicken Flavored Rice Bundle Easy To Prepare - Just add hot water and enjoy. A mild flavored entree that is safe for all ages. Convenience and Versatility - The pouch stands up by itself and can be used for cooking as...- $27.56
$42.41- $27.56
- Unit price
- per
-
EasyPrep Tomato Basil Soup
Freeze Dried Tomato Basil Soup Bundle Easy To Prepare - Just add hot water and enjoy. Packed with flavor and easy to make, what more could you want during an emergency or your next outdoor adventure? Convenience and Versatility - Our stand-up pouch can be...- $27.56
$42.41- $27.56
- Unit price
- per
-
EasyPrep Beef Flavored Rice
Freeze Dried Beef Flavored Rice Bundle Easy To Prepare - Just add hot water and enjoy. A mild flavored entree that is safe for all ages. Convenience and Versatility - The pouch stands up by itself and can be used for cooking as well...- $27.56
$42.41- $27.56
- Unit price
- per
-
EasyPrep Broccoli Cheddar Soup
Freeze Dried Broccoli Cheese Soup 5 Pack Bundle One of a Kind Flavor - Our EasyPrep Broccoli Cheddar Soup is a hearty and tasty entree. You are sure to enjoy eating it wherever you are. Let's face it, everything tastes better with the flavor...- $27.56
$42.41- $27.56
- Unit price
- per
-
EasyPrep Granola with Milk
Emergency Granola With Milk Breakfast Bundle Easy To Prepare - Just add hot water and enjoy. A mild flavored entree that is safe for all ages. Convenience and Versatility - The pouch stands up by itself and can be used for cooking as well...- $27.56
$42.41- $27.56
- Unit price
- per
-
EasyPrep Blueberry Granola with Milk
Freeze Dried Blueberry Granola With Milk Great Tasting - Picture yourself waking up to a warm and delicious breakfast. With our EasyPrep Granola with Blueberries and Milk you can do just that. Of course it also makes a great dessert. Easy To Prepare -...- $25.31
$36.16- $25.31
- Unit price
- per














